BLOGGER TEMPLATES AND TWITTER BACKGROUNDS

Monday, April 11, 2011

Брановидна фризура со преса за коса

Разгледувајќи фризури по интернетов, налетав на една која мене лично многу ми се допадна. Девојкава е вистински професионалец. 
Оваа фризура може да се прави и на пократка и на подолга коса, а изгледа многу убаво и опуштено. Ви требаа само неколку работи: преса за коса, малку лак за коса и 20 минути од вашето слободно време. Пресата треба да биде убаво загреана пред да почнете со правењето на оваа фризура. Резултатот е: прекрасна пролетна фризура со која ќе блеснете во полн сјај и која ќе додаде одлично совежување на вашиот изглед. 

Многу од редот на светски познатите ѕвезди се видени со фризурава и на црвениот тепих.Лично мене Ив во спотот Тambourine ми изгледа феноменално. Токму таа ми даде идеја да истражувам малку повеќе за оваа фризура. Доколку ви изгледа интересно и на вас, погледнете го видеото и испробајте ги вашите вештини.


0 comments: