BLOGGER TEMPLATES AND TWITTER BACKGROUNDS

Thursday, August 4, 2011

Тренди фризури, кои ја означија модната сезона на 2011 година / Trendy hairstyles, who marked fashion season 2011

Полека, но сигурно се збогуваме со фризурите кои бараат уредност “под конец“. Ако изминатите сезони бараа навистина беспрекорен изглед на совршено сјајна коса, оваа сезона во тренд го носи сосема спротивното.
Сведоци сме дека оваа модна сезона со себе го донесе и убавиот “неред“.
Slowly but sure, we are telling goodbye to pedantic hairstyles. Past fashion, has bringed to us, looks with perfest shine hair. This season is something different.
We are witnesses. tjat this fashion season brings to us lovely "mess".

На пистите доминираат опуштените и неформални фризури. Лабави плетенки, коси со волумен и разбрануван боб! Толку неформално, а толку убаво и интересно. Очигледно облеката со себе носи едноставни и пријатни кроеви, а се надополнува со шминка во интензивни и впечатливи бои на усните и разиграни фризури.
Casual and unformal hairstyles, are characteristic for runways. Loose braids, volume hairs and curving bob! So unformal, but so pretty and interesting. It is obvious that clothes have simply design and this impressive hairstyles and make up give to us, the needed efect to complete our look.

Еве неколку кои фризури ја обележаа модната сезона на 2011 година.
Се надевам дека ве инспирирав!
Here are some hairstyles who had marked fashion season 2011.
I hope that I inspired you!8 comments:

marama said...

Одличен пост. Повеќе ги сакам и јас поопуштените фризури =)
<3

TrueGlam said...

Мене ме инспирира, многу ми се афиѓа разбрануван боб ама никако да пробам (ова некако не звучеше ко што треба :D).
Мора да престанам постојано да се фаќам за пресата.

XOXO said...

Поопуштените ми се полн погодок за сезонава која што следи и јас сум заљубена во нив. ТруГлам, разбрануваниот боб ми стана заштитен знак, навистина не бара многу време и внимание. Пробај ја фризурата, нема да зажалиш :*

Alicia said...

❤ this hair inspiration! Thanks for sharing

XOXO said...

I am glad you like it! I follow you, your blog is cool :)

Yulia said...

I love the photo with the fishtail!

fashion and frank said...

Love the hair - stunning beauty shots - thanks fo ryour comment x

http://fashionandfrank.blogspot.com/

Jesa said...

love!