BLOGGER TEMPLATES AND TWITTER BACKGROUNDS

Monday, August 15, 2011

Мојата моментална опсесија - прстени / My latest opsession - rings

Одсекогаш сум била заљубеник во убавиот и модерен накит, но морам да признаам дека оваа модна сезона е нешто посебно. Иако моделите на облека се во едноставен крој и најчесто еднобојни, накитот е нешто сосема спротивно. Нападен, впечатлив и прекрасен!
Доколку сакате да го доловите тренди изгледот на оваа сезона, никако немојте да ги изоставите прстените, како дел од вашите додатоци. Тие ќе го надополнат едноставниот изглед на облеката.
Јас почнав да ја надополнувам мојата колекција со прстени и тоа со полна пареа. Девојки, навистина ги обожавам!


In fact, I was always lover of pretty and trendy jewelry, but I must admit that this fashion season is something special, when we talk about accessories. Clothes have simple lines and ussualy they are in one specific colour, but jewelry is in absolut contrast. Offensive, striking and wonderful!
If you want to look trendy, this season, you will have to put a ring in your look. They will complete the simple look on your clothes. 
I started to upgrade my ring collection. Girls, I reallly love them!
6 comments:

Natasha said...

И јас оваа сезона станав опседната со прстени :)
Толку мали, а колку многу влијаат... :)

http://fanatasha.blogspot.com/

Gabrielle - I LIKE IT FAST said...

Gorgeous rings, I'm obsessed!
xx
I LIKE IT FAST

style point said...

Wows those rings r amazing!!!

marama said...

Одличен пост =) Не верувам дека некој остана имун на прстените. Би сакала да видам дел од твојата колекција :*

Cacy said...

Прекрасни прстени :)

http://fashioncareofwoman.blogspot.com/

FASHION ICE said...

awesome rings!!