BLOGGER TEMPLATES AND TWITTER BACKGROUNDS

Friday, July 29, 2011

Топ 5 тренди изгледи за оваа сезона / Top 5 looks for this season

Одамна немам напишано некоја статија. Денеска барав некои нови модели на тренди фустанчиња и комбинации по интернет и навистина сретнав модели кои што се вредни за почит. Од овие прекраснотии кои што ги видов денеска е всушност инспирирана мојата денешна статија. Денеска ќе одвојам топ 5 тренди изгледи за оваа сезона (според моите критериуми). Се надевам дека ќе се согласите со мојот избор и дека ќе ви се допаднат.

I don't have a new stat long time ago. Today I was searching for some new trendy models of  dresses and outfeet looks and I am fascinated from things I have seen. This stat is inspired by that looks. I will make a list of top 5 trendy looks on this season (my opinion). I hope that you will agree with my choise and you will like it.
Корално, црвено сако и бел неформален фустан. Обична, а навистина тренди комбинација. Вусшност потребни ни се само две специфични парчиња облека за да блеснеме во полн сјај. Неформална и ултрамодерна  комбинација која се прилагодува на повеќе прилики.

Coral, red jacket and white unformal dress. Simply amd trendy look, In fact, we need only two specific things and we are ready to "shine like star". Unformal and ultramodern combination, wearable in many occations.

Лефтерен, летен фустан во некој колоритен или богат дезен, збогатен со впечатлив колан и штосни сандали. Навистина многу практична комбинација според мене. Буквално ја оставаме кожата да дише и се чуваствуваме убаво во својата кожа. Едноставниот модел на фустанот е надополнет и украсен со големината на коланот.

Weavy, summer dress in some colourfull or rich pattern, refined with cool belt and sandals or shoes. Very practical combination. We are giving our skin, space to breathe free and we are very comfortable. The simplycity of this dress is supplemented with big belt.


Оваа комбинација ја нарекувам “златна комбинација“. Ја бидува за секоја прилика. За кафе, за состанок, за вечерно излегување во диско, па дури и за обична прошетка. Се’ што ви треба е пар класични фармерки, бела класична маица и црно сако и готови сте да заблескате.

I call this combination "golden". For any occation. Coffee time, date time, disco time and for walk. Everything that you'll need is: classical dark jeans, white shirt and black jacket - you are ready!


Црн, мини- фустан со покриено деколте, но разголени нозе. Навистина изгледа класично, средено и секси во исто време. Одличен начин да го истакнете вашиот сексапил, без да бидете премногу провокативни. Во комбинација до добар накит и со привлечна шминка.....полн погодок!

Little nlack dress, closed in front, without V-look, but naked legs. Classical, decent and sexy in same time. Great way to show your sexapil, without beeng too much provocative. In combination with good jewelry and make up....great look!


Долг, лефтерен фустан. Навистина заслужува да се најде на оваа листа од топ 5, поради комоцијата која ја нуди. Супер комбинација за во лето. За навечер или за преку ден- одлучете сами.

Long, summer dress. It really deserve to be on this, top 5 list, because of the comfort that it offers to us. Super summer combination. Night, or day time- you are choosing.

Се надевам дека ви дадов некоја идеја или инспирација за вашиот утрешен изглед.
I hope that I gived you inspiration for your tommorow look.Tuesday, July 12, 2011

Моден тренд- “Биб“ ланчиња

Во последно време пасија ми станаа “биб“ ланчињата. Тоа се оние ланчиња кои се впечатливи и гломазни, а се носат заврзани високо.
Во последната година, станаа вистински хит помеѓу познатите холивудски- селебрити личности. Можете да ги забележите како неизоставлив дел од нивниот целосен стајлинг. 
Овие ланчиња се толку прекрасни, ја надополнуваат минималната шминка и скромната облека и оставаат прекрасен визуелен ефект.


Во зависност од кој материјал се изработени, нивната цена се движи од 30 до 150 долари. Но, зошто да фрлате толку пари, кога ова ланче може да го изработите сами. Потребни ќе ви бидат вашата бујна фантазија, игла, конец, лепак, камчиња и парче платно.
Еве ви еден интересен и лесен туторијал, кој може да ви послужи.Се надевам дека ви се допадна.