BLOGGER TEMPLATES AND TWITTER BACKGROUNDS

Monday, March 14, 2011

Тренди лакови за сезоната пролет-лето

Искрено, ноктите се една од првите работи кои ги забележувам кај девојките. Начинот на кој ги средуваме нашите нокти, кажува многу за личноста. Има многубројни дизајни за начини на лакирање на ноктите, но оваа сезона ќе се раководи од правилото “Less is more“.
Во изминатава, зимска сезона, доминираа темните нијанси на лакови за нокти. Сега дојде ред на пролетта, а со тоа и на посветлите нијанси. 
Во овој пост ќе ги претставам нијансите кои ќе бидат хит во периодот кој следи.Во принцип се работи за нежни нијанси, неупадливи и неутрални. Погодни за секоја возраст и за секоја пригода, но и за секоја должина. 
Се разбира, како и секоја сезона, така и оваа- црвениот лак нема да остане незабележан. Тој е вистинска класика.
Па, девојки време е да ги освежиме нашите колекции  лакови. Се надевам дека ви дадов некој предлог кој ви се допаѓа.
1 comments:

Natasha said...

Ми се допаѓаат многу овие модерни пастелни нијанси, но за жал не одговараат воопшто на мојот блед тен :(