BLOGGER TEMPLATES AND TWITTER BACKGROUNDS

Thursday, March 31, 2011

Ајде да се маскираме

Утре е 1ви април! Сигурно многу од вас сеуште се двоумат како да се маскираат или пак дали воопшто да се маскираат. Истата дилема ме мачи и мене. Пребарувајќи по интернетов наидов на многу уникатни туториали за шминка. 

Па, луѓе! Не двоумете се, еве ви неколку идеи од мене, останува уште утре да се фатите за работа и да си поминете една забавна вечер.Се надевам дека ви дадов мотив и идеа плус. Се гледаме на плоштад!


2 comments:

Natasha said...

Ако се маскирав, тоа ќе беше предлогот од првото видео :)

:***

The Fire Inside Me said...

Здраво ФБИ тука росоњерка :))