BLOGGER TEMPLATES AND TWITTER BACKGROUNDS

Tuesday, March 15, 2011

Хороскопските знаци и парфемите

БИК
Вашето деликатно сетило за мирис, бара нешто ултра-фино, но сепак со специфичен мирис.
"Little Kiss", Salvador Dali.
БЛИЗНАЦИ
Вашата природа прави да пробувате нови работи секојдневно. Не е важно дали е топло или студено, дали е ден или ноќ- "Funny", Moschino- е вистинскиот избор за вас.
РАК
Имате потреба од нешто што ќе ја истакне вашата убавина и сензуалност, "Amor Amor", Cacharel.
ЛАВ
Парфем кој ја истакнува вашата сила, моќ и брилијантност. "Emporio Armani Diamonds", Giorgio Armani.
ДЕВИЦА
Практични и романтични, нема да погрешите доколку го одберете "Kenzoamour", Kenzo.
ВАГА
Секогаш се двоумите при изборот, па еве решение за вас- направете си колекција. Во секој случај, на вас ви е потребно нешто навистина фантастично.  "J'adore I'absolute", Dior.
ШКОРПИЈА
Вашиот лик е мистериозен и магичен, полн со шарм. “L’instant Magique“,Guerlain.
СТРЕЛЕЦ
Кокетни, заљубливи, романтични. “Quizás, Quizás, Quizás”Loewe.
ЈАРЕЦ
Изгледате многу самоуверено, но никој не знае колку чувствителни сте. “Ange ou Demon“, Givenchy.
ВОДОЛИЈА
“Не знам што и не знам зошто- но да биде уникатно и поразлично од другите“, фраза која ве дефинира. “Into the Blue“, Escada.
РИБИ
Екстремно шармантни, ретко кој може да одолее на вашиот нежен и мистериозен шарм. “Apparition Facets”, Emanuel Ungaro.
ОВЕН
Ви треба нешто свежо, за да се совпадне со вашиот динамичен карактер. “Spring in Paris“, Celine Dion.


2 comments:

Stardoll said...

Интересен и многу добар ти е блогот :D
Ако прифаќаш предлози, јас едно време се мачев со ова блоговите, би ти препорачала да го уредиш од страните, да му додадеш некој анимации, и да поработиш горе на логото што го покажува. Ќе те читам често, само продолжи да пишуваш, не се разочарувај ако нема посетеност.
Што се однесува до содржината и постовите, Браво навистина добро пишуваш :)
И, рекламирај го на други македонски блогови преку коментари за почесто да те следат.

Ова е мој акаунт ама блогот го уредуваше една пријателка од стардол.
Сега си е само мој, ама не се вклучувам затоа што не ја играм играта. Се вклучив за да ти пишам.

Еве една страница која може да ти помогне за некои интересни работи
http://www.freeflashtoys.com/?ask-the-flowers

Ако ти треба нешто помош, знаеш каде да ми пишеш.
позз
Pink4ever ♥

Natasha said...

Нов ден, нова супер статија :)
Ми го погоди парфемот инаку, сакам парфеми со измешани овошни и цветни ноти.
:*