BLOGGER TEMPLATES AND TWITTER BACKGROUNDS

Tuesday, March 22, 2011

Супер дамски изглед за неколку минути

Ви се случило ли да немате време за дотерување, бидејќи доцна ви било соопштено за настанот? Епа драги мои дами, за се’ има решение. Некогаш и со малку шминка можеме да изгледаме гламурозно и божествено. Потребни ни се само неколку работи: вообичаената подлога и пудра која ја користиме, туш, вообичаената маскара која ни одговара, руменило и сјај за усни.
Па, девојки.......уживајте!


Оваа постапка ќе ви одземе десетина минути, а ќе придонесе да блеснете во полн сјај. Подгответе се сите погледи да бидат вперени кон вас.

2 comments:

Natasha said...

Искрено да си кажам - ретко имам повеќе од 10 минути за да ги посветам на шминка. Посебно наутро (што да правам кога попрво би ги искористила за спиење :D)
Добри совети, корисни како секогаш :*

Natasha said...

Морам уште ова да го додадам: Девојката на видеото што го имаш постирано е неверојатно убава.
И многу убаво ја нашминкаа за кратко време.