BLOGGER TEMPLATES AND TWITTER BACKGROUNDS

Sunday, April 10, 2011

Топ 5 фризури за пролет 2011

1. Ниска пунџа со патец на средина 
Дефинитивен хит на модните писти, кој полека се сели и помеѓу тренд-сетерките ширум светот. Лежерна и убава фризура за секој ден. Може да се искомбинира во секоја прилика, а што е уште поважно- брзо се прави.
2. Патец на страна
Мислам дека оваа фризура ви е добро позната и дека нема потреба од дополнителни објаснувања.
3. Густи шишки
Повторно во мода, доаѓаат во полн ек, заедно со винтиџ стилот. Па, девојки, доколку имате густи и прави коси, оваа фризура е полн погодок.
4. Кратка фризура
Секоја сезона со себе носи и некоја форма на кратка фризура, која е модерна. И овој пат е така. Во тренд ќе бидат оние кратки фризури, кои изгледаат несредено.
5. Шишки преку челото
Супер класична фризура која дава дамски изглед. Без разлика дали косата е фатена во репче или е пуштена, потребни се само неколку потези со четката и фенот и вашиот изглед е готов.

3 comments:

The Fire Inside Me said...

1 и 2 ми се фаворити! :)

drenka said...

Мене првата ми е фаворит!!!

Natasha said...

Ми се сфиѓа кратката на Лохан.